U bent hier: Home » ... » Expedities » Expeditie Congostroom 2010

Expeditie Congostroom 2010

Deze pagina naar iemand opsturen Deze pagina afdrukken
Expeditie Congostroom 2010

 

Iedereen weet dat het grootste regenwoud ter wereld het Amazonewoud is, maar het op één na grootste is minder bekend. Het Congobekken is een reusachtig gebied van maar liefst 3,7 miljoen km2 en krioelt letterlijk van het leven. Het herbergt talloze zeldzame soorten dieren en planten en is daardoor één van de meest biodiverse plekken op aarde. Maar deze biodiversiteit wordt bedreigd door ontbossing, wildstroperij en overbevissing.

Wetenschappelijk kennis is onmisbaar om dit gebied te kunnen beschermen. Er is maar heel weinig recente informatie beschikbaar over het Congobekken. De laatste studies dateren nog van voor de Congolese onafhankelijkheid, dit jaar precies 50 jaar geleden. Om hier verandering in te brengen hebben het Museum voor Natuurwetenschappen, de Nationale Plantentuin van België, het Museum voor Midden-Afrika en de Universiteit van Kisangani een gezamenlijk project opgezet: Boyekoli Ebale Congo 2010 wat zoveel betekent als Expeditie Congostroom 2010.

Op 30 april vertrekt een internationaal team wetenschappers vanuit Kisangani om de 1750km lange afvaart van de Congostroom te maken tot in de hoofdstad Kinshasa. Ze zullen gedurende 40 dagen de biodiversiteit langs dit traject bestuderen, alle toegankelijke habitats in en rond de stroom onderzoeken en een collectie aanleggen van relevante planten- en diersoorten. Naast biologen nemen er ook geologen, cartografen, archeologen en linguïsten deel aan de expeditie. Er gaat ook een grote delegatie journalisten mee die uitgebreid verslag zal uitbrengen van de expeditie.


Expeditie Congostroom 2010

De boten trekken veel toeschouwers.


Expeditie Congostroom 2010

Vertrek uit Kisangani

Er nemen vier wetenschappers van ons Museum deel aan de expeditie. Ze stellen zelf hun onderzoek voor:

Dankzij een satelietverbinding op de boot kunnen ze rechtstreeks verslag uitbrengen van hun ervaringen.

 

Volg op deze blog de avonturen van onze wetenschappers ter plaatse (website opent in een nieuw venster).

Neem zeker ook eens een kijkje op www.congo2010.be voor nog meer informatie over de expeditie (website opent in een nieuw venster).

Op deze blog kan je het verslag lezen van Eos journalist Dieter de Cleene (website opent in een nieuw venster).

 
Laatst gewijzigd : 26 mei 2010