U bent hier: Home » ... » ... » ... » Expeditie in het Noordpoolgebied » Expeditie in het Noordpoolgebied - pagina 2

Expeditie in het Noordpoolgebied - pagina 2

Deze pagina naar iemand opsturen Deze pagina afdrukken
Aan boord van de 'Polarstern'

Patrick Martin reisde al aan boord van de ‘Polarstern’ en voelde zich er thuis. Lees hier zijn indrukken van vorig jaar.

En daarmee zijn we aan boord van de ‘Polarstern’. Wat een boot! Bijna een drijvend hotel. Zeg nu zelf : we hebben een cabine voor twee, met een comfortabel bed met standaardafmetingen, een tafel met stoel en een divanbed, een kastje met kleine ingebouwde koelkast, verschillende stopcontacten en verbindingen voor een intranet, twee boekenplanken, eigen douche en W.C., twee brede ramen met uitzicht naar buiten, en dat alles met regelbare airco. De boot is een wonder op zich: 8 dekken waarvan 2 voor de machinekamers, een lift voor 3 personen en een goederenlift.

Als je rekening houdt met de lengte van de boot (118 m), met het aantal verdiepingen en verbindingswegen tussen bakboord en stuurboord, dan begrijp je hoe moeilijk het is niet verloren te lopen in de walengangen, ondanks de plattegronden van elk dek die overal rondhangen. De boot is gebouwd om het stampen tot een minimum te beperken. Dit dubbelwandig schip heeft een indrukwekkende tonnenmaat (tarra 11300 ton) en is ook uitgerust met een ingenieus systeem van stabilisering en compartimentering. En sinds de Titanic weet iedereen dat dit op punt moet staan om tussen de ijsbergen te varen.

Foto van de Polarstern

 

Foto van een vlokreeftje
 

Ga naar pagina : 1 / 2 / 3 / 4 / 5

 
Laatst gewijzigd : 07 mei 2007